STRONA GŁÓWNA | ZDJĘCIA | LINKI | KONTAKT    
Menu
» Zdjęcia
» Różne
» Linki
» Do pobrania
» Zapisy - wyjazdy
» Turystyka
» Piotrków Tryb.


» Duszpasterz
» Słownik Liturgiczny
» Części Mszy św.
» Jan Paweł II
» Kontakt
» Archiwum


» strona główna


O nas w Gazecie Stołecznej
Mają białe alby, trzymają patenę podczas udzielania komunii i usługują kapłanowi. Starsze mogą się dyskretnie malować. U jezuitów na Rakowieckiej dziewczynka przy ołtarzu nie jest już czymś niezwykłym.

Msza z udziałem dzieci o godz. 11.30 u jezuitów na Rakowieckiej rozpoczyna się dzwonkiem i procesją kapłanów. Księży poprzedzają w procesji ministranci. W rzędzie chłopców w białych albach nagle pojawiają się dwa warkoczyki i długie blond włosy. Przyjezdni są zdziwieni, ale dla parafian to już normalne. Dziewczynka w otoczeniu księdza przy ołtarzu nie budzi już zdziwienia.
Kliknij więcej by przeczytać cały artykuł
marek | 2008-01-21 21:44:53 więcej | komentarz [3]
Wybór Generała Towarzystwa Jezusowego
Hiszpan Adolfo Nicolas został nowym przełożonym generalnym jezuitów. Jego wyboru dokonano w Rzymie podczas kongregacji zakonu. 71-letni duchowny, który kilkadziesiąt lat spędził w Azji, jest 29. następcą założyciela Towarzystwa Jezusowego świętego Ignacego Loyoli.

Generał jezuitów nazywany jest "czarnym papieżem" z racji swych wpływów, dożywotniego sprawowania funkcji i czarnej sutanny. Same jego wybory zaś porównuje się do konklawe.
Poprzedni przełożony - ojciec Peter-Hans Kolvenbach z Holandii złożył rezygnację, która - co było wydarzeniem bezprecedensowym - została przyjęta przez papieża Benedykta XVI.
marek | 2008-01-19 16:53:08 komentarz [0]
Dyżury
Ministrant - (od łacińskiego ministro, -are; -avi; -atum - służyć, posługiwać, pomagać)
Prezes LSO wyznaczył dyżury służenia w Niedzielę na godzinę 8:30 i 17:00. Dokładne terminy wywieszone są na tablicy w zakrystii a wkrótce pojawią się na naszej stronie. Proszę pamiętać jak ważną sprawą jest posługa przy Ołtarzu. Dyżury są obowiązkowe.
marek | 2008-01-15 00:06:32 komentarz [1]
Łyżwy
W galeriach dodano kilka zdjęć z wypadu na łyżwy.
Zabawa była udana, na śliźgawce spędziliśmy 90 minut. Liczba uczestników też jest imponująca tym razem było nas prawie 20 osób. Kolejne wyjście, tym razem na Stegny już wkrótce.
kliknij
marek | 2008-01-14 23:43:58 komentarz [8]
I po majówce w Czorsztynie

Pieniny - majówka

Dodana została piąta galeria zdjęć z Czorsztyna. Do dodania pozostają zdjęcia księdza a także galeria z widoczkami. W kolejnych dniach następne zdjęcia
Proszę kliknąć w link "Majówka - Czorsztyn" niżej aby wyświetlić galerię. Zapraszamy. W najbliższych dniach nagrane zostaną płytki ze zdjęciami dla osób, które je zamówiły. Zdjęcia otwierają sie powoli ale chcemy dać szansę chętnym na ich ściągnięcie i zrobienie odbitki u fotografa (format zdjęcia 9x13). Galeria 5 otwiera się szybciej gdyż zdjęcia są mniejsze.

Majówka - Czorsztyn autorzy Marek P, Piotr i Mateusz Florek
Majówka - Czorsztyn galeria nr. 2 autor Sebastian Kawka
Majówka - Czorsztyn galeria nr. 3 autor Katarzyna Frelik
Majówka - Czorsztyn galeria nr. 4 autorzy Marek P, Piotr i Mateusz Florek
Majówka - Czorsztyn galeria nr. 5 autor Ewa Lachowicz
marek | 2008-05-21 15:08:08 komentarz [38]
Galeria zdjęć
Zapraszamy do galerii z Jasełek w wykonianiu uczniów szkoły Przymierza Rodzin w Warszawie. Zapraszamy!kliknij

marek | 2008-01-10 22:51:11 komentarz [3]
Nowy Rok

U schyłku starego i początku Nowego Roku składamy serdeczne życzenia radości sukcesów i spełnienia marzeń (jeśli nie wszystkich to choć ich części). Niech Nowy 2008 Rok zaowocuje także większą gorliwością przy Ołtarzu.
O. Stanisław Pacholik
Piotr Ziółkowski
Autorzy strony
marek | 2007-12-31 12:45:45 komentarz [2]
Boże Narodzenie

Na początku było Słowo,
a Słowo było u Boga
i Bogiem było Słowo.
I Słowo stało się ciałem
i zamieszkało wśród nas.

(J 1,1.14a)

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, radości z narodzin Pana Jezusa. Wszystkim odwiedzającym naszą stronę życzymy pełnych radości i miłości Świąt Narodzenia Pana Jezusa. Niech Boża dziecina ma Was wszystkich w swojej opiece.
Duszpasterz                Administrator

O. Stanisław Pacholik       Marek Powroziewicz

oraz
Autor strony. Wesołych Świąt !!!

marek | 2008-12-24 15:47:19 komentarz [0]
Adwent - czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa
Słowo adwent pochodzi z języka łacińskiego "adventus", które oznacza przyjście. W chrześcijaństwie terminem tym określa się radosny czas przygotowania do Narodzenia Pańskiego, w którym wspomina się pierwsze przyjście Jezusa i jednocześnie oczekuje się ponownego Jego przyjścia na ziemię. Pierwsze ślady obchodzenia adwentu spotykamy w IV w. między innymi w liturgii galijskiej i hiszpańskiej. Obecnie adwent obejmuje 4 kolejne tygodnie począwszy od pierwszej niedzieli po uroczystości Chrystusa Króla, do pierwszych nieszporów Bożego Narodzenia. Adwent to okres liturgiczny rozpoczynający rok kościelny, poprzedzający Boże Narodzenie, i przygotowuje na Jego powtórne przyjście przy końcu świata. Adwent trwa od 23 do 28 dni i obejmuje 4 kolejne niedziele. Teksty liturgiczne tego okresu ukazują postacie świętych, którzy poprzedzili lub przepowiadali przyjście Mesjasza, a więc: Najświętszą Maryję Pannę, św. Jana Chrzciciela, proroka Izajasza, wspominają dawne oczekiwanie ludzi na przyjście obiecywanego Zbawiciela.Oczekiwanie na przyjście Jezusa jest źródłem radości. Jakkolwiek przygotowanie na przyjście Pana polega na oczekiwaniu i pokucie, stąd fioletowy kolor szat liturgicznych, to jednak pokuta jest przepełniona radością. Adwent przypomina nam, że całe nasze życie jest czekaniem. Zawsze do czegoś dążymy. Człowiek, który w życiu już na nic nie czeka jest nieszczęśliwy. Nasze życie staje się piękne dlatego, że jest czekaniem, jest dążeniem do czegoś, czekaniem na Kogoś, czekaniem na przychodzącego Chrystusa. W polskiej tradycji Adwentu odprawiana jest codziennie rano Msza św. wotywna ku czci Matki Bożej, zwana Roratami.
marek | 2008-12-01 01:53:34 komentarz [3]
Jasełka w SP 69
Zapraszamy do galerii z Jasełek w Szkole Podstawowej nr 69kliknij

admin | 2007-12-23 13:50:14 komentarz [2]

strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20]
Kalendarz

ButtonyDarmowy licznik odwiedzin

Odwiedziny od 27 maja 2004Wakacje w górach

Turnus I - 03/04.07.2017 - 23/24.07.2017 roku


Katolicki Ranking Stron

Ranking stron katolickich

Copyright by jedziemytuitam.pl