STRONA GŁÓWNA | ZDJĘCIA | LINKI | KONTAKT    
Menu
» Zdjęcia
» Różne
» Linki
» Do pobrania
» Zapisy - wyjazdy
» Turystyka
» Piotrków Tryb.


» Duszpasterz
» Słownik Liturgiczny
» Części Mszy św.
» Jan Paweł II
» Kontakt
» Archiwum


» strona główna


Galeria zdjęć
Zapraszamy do galerii z Jasełek w wykonianiu uczniów szkoły Przymierza Rodzin w Warszawie. Zapraszamy!kliknij

marek | 2008-01-10 22:51:11 komentarz [3]
Nowy Rok

U schyłku starego i początku Nowego Roku składamy serdeczne życzenia radości sukcesów i spełnienia marzeń (jeśli nie wszystkich to choć ich części). Niech Nowy 2008 Rok zaowocuje także większą gorliwością przy Ołtarzu.
O. Stanisław Pacholik
Piotr Ziółkowski
Autorzy strony
marek | 2007-12-31 12:45:45 komentarz [2]
Boże Narodzenie

Na początku było Słowo,
a Słowo było u Boga
i Bogiem było Słowo.
I Słowo stało się ciałem
i zamieszkało wśród nas.

(J 1,1.14a)

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, radości z narodzin Pana Jezusa. Wszystkim odwiedzającym naszą stronę życzymy pełnych radości i miłości Świąt Narodzenia Pana Jezusa. Niech Boża dziecina ma Was wszystkich w swojej opiece.
Duszpasterz                Administrator

O. Stanisław Pacholik       Marek Powroziewicz

oraz
Autor strony. Wesołych Świąt !!!

marek | 2008-12-24 15:47:19 komentarz [0]
Adwent - czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa
Słowo adwent pochodzi z języka łacińskiego "adventus", które oznacza przyjście. W chrześcijaństwie terminem tym określa się radosny czas przygotowania do Narodzenia Pańskiego, w którym wspomina się pierwsze przyjście Jezusa i jednocześnie oczekuje się ponownego Jego przyjścia na ziemię. Pierwsze ślady obchodzenia adwentu spotykamy w IV w. między innymi w liturgii galijskiej i hiszpańskiej. Obecnie adwent obejmuje 4 kolejne tygodnie począwszy od pierwszej niedzieli po uroczystości Chrystusa Króla, do pierwszych nieszporów Bożego Narodzenia. Adwent to okres liturgiczny rozpoczynający rok kościelny, poprzedzający Boże Narodzenie, i przygotowuje na Jego powtórne przyjście przy końcu świata. Adwent trwa od 23 do 28 dni i obejmuje 4 kolejne niedziele. Teksty liturgiczne tego okresu ukazują postacie świętych, którzy poprzedzili lub przepowiadali przyjście Mesjasza, a więc: Najświętszą Maryję Pannę, św. Jana Chrzciciela, proroka Izajasza, wspominają dawne oczekiwanie ludzi na przyjście obiecywanego Zbawiciela.Oczekiwanie na przyjście Jezusa jest źródłem radości. Jakkolwiek przygotowanie na przyjście Pana polega na oczekiwaniu i pokucie, stąd fioletowy kolor szat liturgicznych, to jednak pokuta jest przepełniona radością. Adwent przypomina nam, że całe nasze życie jest czekaniem. Zawsze do czegoś dążymy. Człowiek, który w życiu już na nic nie czeka jest nieszczęśliwy. Nasze życie staje się piękne dlatego, że jest czekaniem, jest dążeniem do czegoś, czekaniem na Kogoś, czekaniem na przychodzącego Chrystusa. W polskiej tradycji Adwentu odprawiana jest codziennie rano Msza św. wotywna ku czci Matki Bożej, zwana Roratami.
marek | 2008-12-01 01:53:34 komentarz [3]
Jasełka w SP 69
Zapraszamy do galerii z Jasełek w Szkole Podstawowej nr 69kliknij

admin | 2007-12-23 13:50:14 komentarz [2]
Promocje
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Promocji ministranckich. Autorami są mama prezesa Piotra Ziółkowskiego a także Marek Powroziewicz.

   

kliknij

marek | 2007-12-11 15:27:01 komentarz [2]
Basen
WSZYSTKIM UCZESTNIKOM BARDZO DZIEKUJEMY ZA WSPÓLNĄ BARDZO UDANĄ ZABAWĘ. GRUPA NASZA NIE BYŁA BARDZO LICZNA ALE ZA TO BARDZO UDANA. Z DUSZPASTERSTWA DZEICI UCZESTNICZYŁO 12-CIORO DZIECI I 3 DOROSŁYCH. MIELIŚMY TAKŻE PRZEDSTAWICIELA ZE SZCZECINA P. DYREKTORA, KTÓRY JEST ODPOWIEDZIALNY ZA ORGANIZACJĘ WYJAZDU GRUPY SZCZECIŃSKIEJ DO KORZYBIA.

KOLEJNE WYJŚCIE JUŻ WKRÓTCE NA POCZĄTKU MAJA.

Po Świętach zapraszamy na wypad rowerowy - w programie min. oczywiście jazda rowerem a także meczyk w piłkę nozną; ognisko z pieczeniem (nie barana :-) )a kiełbasek i inne. Termin 25 kwietnia.
admin | 2009-04-04 17:30:17 komentarz [0]
Galeria - Szkoła 69


Dodano nową galerię zdjęć uczniów szkoły podstawowej 69. W dziale galerie => Szkoła 69 lub po klinięciu w poniższy link.

Galeria zdjęć uczniów szkoły 69 - kliknij w ten link

admin | 2007-12-07 17:18:14 komentarz [0]
Korzybianie w Warszawie


We wrześniu gościliśmy w Warszawie uczniów szkoły w Korzybiu. W dziale galerie => Korzybie miejscowość => Korzbianie w Warszawie 2007 lub po klinięciu w poniższy link można obejrzeć zdjęcia z tej wycieczki. Zapraszamy.

Korzybianie w Warszawie - kliknij w ten link

marek | 2007-12-07 17:21:51 komentarz [0]
Nowy Prezes LSO
We wtorek 18 września w czasie Mszy św. o godzinie 17 nasz prefekt O. Stanisław ogłosił nowego Prezesa LSO został nim Piotr Ziółkowski. Piotrek od wielu lat jest ministrantem w naszej parafii i aktywnie włącza się w jej życie. Piotrkowi życzymy wszystkiego co najlepsze w prowadzeniu LSO.

Podziękowanie
Drodzy ministranci i ministrantki!

Chcę Wam serdecznie podziękować za wspólnie spędzony czas, pomoc i serce które wkładacie w budowanie naszej wspólnoty. Niewątpliwie były to lata wytężonej pracy ale dziś mogę śmiało powiedzieć że było warto, wsumie ostatnie pięć lat spędziłem aktywnie działając przy parafii w LSO. Wielu z Was przystępowało do ministrantury jako małe dzieci a dziś proszę niektórzy sa już w gimnazjum i liceum i nadal starają się aktywnie włączać w służbę przy Ołtarzu.
Dziękuję O. Stanisławowi za udane lata współpracy a także moim kolegom Markom - Jędrzejewskiemu i Ziółkowskiemu za współpracę i pomoc , a także wszystkim dobrym ludziom za życzliwość. Dużo by mówić o osiągnięciach ale na to czas przyjdzie później. Zawsze możecie liczyć na moją pomoc i wsparcie.
Życzę nowemu Prezesowi, którym został Piotrek samych sukcesów, radości i zadowolenia z pracy z Wami jakie ja osiągnąłem. Piotrze powodzenia.

Marek Powroziewicz

marek | 2007-11-26 22:47:30 komentarz [0]

strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20]
Kalendarz

ButtonyDarmowy licznik odwiedzin

Odwiedziny od 27 maja 2004Wakacje w górach

Turnus I - 03/04.07.2017 - 23/24.07.2017 roku


Katolicki Ranking Stron

Ranking stron katolickich

Copyright by jedziemytuitam.pl