STRONA GŁÓWNA | ZDJĘCIA | LINKI | KONTAKT    
Menu
» Zdjęcia
» Różne
» Linki
» Do pobrania
» Zapisy - wyjazdy
» Turystyka
» Piotrków Tryb.


» Duszpasterz
» Słownik Liturgiczny
» Części Mszy św.
» Jan Paweł II
» Kontakt
» Archiwum


» strona główna


Majówka - zdjęcia do pobrania
GALERIA ZDJĘĆ


Kliknij w poniższy link aby pobrać wszystkie zdjęcia na komputer w dużym formacie. plik zajmuje około 400 MB. Aby go otworzyć należy posiadać darmowy program WinRar.

 • Zdjęcia z majówki 2010r. Plik rar.
 • Zakończyliśmy nadzwyczaj udany wyjazd w góry. Wszystkim należą sie wielkie podziękowania za miło spędzony czas i wspólny wypoczynek. Mimo "ciężkiej" trasy do Doliny Pięciu Stawów nikomu z Was ciężka wędrówka nie odebrała uśmiechu i radości. Cieszymy się, że Wszyscy wróciliście do swoich domów uśmiechnięci i zadowoleni. Dziękuję O. Stanisławowi za organizację naszego wyjazdu i szczególnie opiekunom P. Iwonce za troskę o nasze zdrowie i zapewnienie dużo śmiechu, P. Krzysztofowi - Dyrektorowi za opiekę i rolę przewodnika. Poniżej znajdują się linki do galeri, gdzie możecie przypomnieć sobie wspólnie spędzone chwile. Tak jak zostało obiecane w najbliższym czasie wszystkie zdjęcia w formacie pozwalającym np. na zrobienie odbitki u fotografa zostaną zamieszczone na stronie, czekamy jeszcze na zdjęcia Sebastiana. Raz jeszcze serdecznie dziękuję za Wspólny wypoczynek.

  Marek Powroziewicz


  Murzasichle 2010 galeria 1


  Murzasichle 2010 galeria 2
  admin | 2010-05-05 18:10:50 komentarz [3]
  ŻAŁOBA
  ŻAŁOBA NARODOWA
  W MODLITWACH PAMIĘTAJMY O TYCH KTÓRZY ZGINELI. PASAŻEREM SAMOLOTU BYŁA TAKŻE PANI TERESA WALEWSKA - PRZYJAŁKOWSKA PREZES STOWARZYSZENIA KRZEWIENIA KULTU ŚW. ANDRZEJA BOBOLI, GŁĘBOKO ZWIĄZANA Z SANKTUARIUM PATRONA POLSKI W WARSZAWIE PRZY UL. RAKOWIECKIEJ. CZEŚĆ ICH PAMIĘCI.
  admin | 2010-04-10 14:51:12 komentarz [2]
  Galeria
  REKOLEKCJE W FARZE I JEZUICKI TEATR DZIECI - PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
  --> REKOLEKCJE GALERIA <--
  admin | 2010-04-11 12:22:31 komentarz [2]
  Święta - galeria
  ZMARTWYCHWSTANIE PANA
  Święta Zmartwychwstania Pańskiego
  admin | 2010-04-08 20:36:40 komentarz [1]
  Alleluja

  „Zmartwychwstałem i zawsze jestem z Tobą”.
  Zwycięzca śmierci, piekła i szatana
  Wychodzi z grobu dnia trzeciego z rana.
  Naród niewierny trwoży się przestrasza -
  Na cud Jonasza! Alleluja!


  Niech Zmartwychwstały Chrystus obudzi w nas to, co jeszcze uśpione, niech światło Jego Słowa prowadzi nas przez życie, bądźmy Jego dobrymi uczniami i autentycznymi świadkami zmartwychwstania. Obfitych łask od Zmartwychwstałego Pana oraz pięknych pokoju Świąt Wielkanocnych z radosnymi Alleluja. Tę wielką radość przekżcie swoim rodzinom i znajomym. Wszystkim Wam życzymy błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego .

  O. Stanisław Pacholik i Duszpasterstwo Dzieci

  Wesołych Świąt !!!

  admin | 2017-04-16 10:31:58 komentarz [2]
  WIELKA SOBOTA


  Wielka Sobota
  To ostatni dzień przed Wielkanocą, siódmy dzień Wielkiego Tygodnia - okresu upamiętniającego śmierć na krzyżu Jezusa Chrystusa i jego zmartwychwstanie. Jednocześnie, jest to trzeci, ostatni dzień Triduum Paschalnego.

  Tło historyczne - Wydarzenia Biblijne
  Sobota to czas czuwania i straży nad grobem Jezusa. W Niedzielę rano Maria Magdalena, Maria, matka Jakuba i Salome odkrywają, że grób jest otwarty a Jezusa w nim nie ma (Mk 16 1-8)

  Zwyczaje, tradycje, obrzędy, Liturgia Wielkiej Soboty.
  Wielka Sobota to czas oczekiwania na Zmartwychwstanie. Od samego rana w Wielką Sobotę odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu złożonego do Grobu. Wierni oddają pokłon krzyżowi oraz odbywa się święcenie pokarmów. Wielka Sobota jest, obok Wielkiego Piątku, jednym z dwóch dni w roku kiedy nie odprawia się Mszy Świętej.
  admin | 2015-04-04 14:38:08 komentarz [0]
  WIELKI PIĄTEK


  W dzień ten nie odprawia się Mszy Świętych, z wielkiego szacunku do ofiary Chrystusa poniesionej na krzyżu za grzechy świata. Jest to dzień powagi, skupienia i postu, w którym szczególnie czci się drzewo krzyża (przez przyklęknięcie). Po raz ostatni odprawiana jest droga krzyżowa. Centrum tego dnia jest Liturgia Męki Pańskiej
  admin | 2016-03-25 08:55:48 komentarz [1]
  WIELKI CZWARTEK


  Wielki Czwartek
  To ostatni czwartek przed Wielkanocą, piąty dzień Wielkiego Tygodnia - okresu upamiętniającego śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu i jego zmartwychwstanie. Jednocześnie, jest to pierwszy dzień Triduum Paschalnego.

  Tło historyczne - Wydarzenia Biblijne
  Czwartek to dzień Ostatniej Wieczerzy, podczas której Jezus zapowiada zdradę Judasza (Mt 26 20-25;Mk 14 17-21),ustanawia sakramenty Eucharystii (Mt 26 26-30;Mk 14 22-25) i Kapłaństwa oraz przepowiada zaparcie się Świętego Piotra (Mt 26 31-35). Po wieczerzy Jezus z uczniami udaje się do ogrodów Getsmani gdzie zostaje pojmany przez wysłanników Sanhedrynu (rady żydowskiej).

  Gdy On jeszcze mówił, oto nadszedł Judasz, jeden z Dwunastu, a z nim wielka zgraja z mieczami i kijami, od arcykapłanów i starszych ludu. Zdrajca zaś dał im taki znak: "Ten, którego pocałuję, to On; Jego pochwyćcie!". Zaraz też przystąpił do Jezusa, mówiąc: "Witaj Rabbi!", i pocałował Go (Mt 26 47-49)

  Zwyczaje, tradycje, obrzędy, liturgia Wielkiego Czwartku

  Wielki Czwartek to święto ustanowienia przez Jezusa, podczas Ostatniej Wieczerzy, sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna się on Mszą Krzyżma Świętego, podczas której święci się oleje przenaczone do namaszczeń podczas bierzmowania,chrztu i sakramentu kapłaństwa. Wielki Czwartek kończy się Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczynającą Triduum Paschalne (trzy święte dni), podczas której, odbywa się obrzęd obmycia nóg dwunastu osobom (na pamiątke obmycia nóg uczniów przez Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy). Po Eucharystii najświętszy Sakrament przeniesiony zostaje do kaplicy adoracji. Do późnych godzin wieczornych odbywa się czuwanie przy Sakramencie. Po zakończeniu Mszy Wieczerzy Pańskiej zakrywa się krzyże, z kościoła wynosi się maszał, świece, obrusy.
  admin | 2012-04-04 23:24:28 komentarz [0]
  8 rocznica odejścia do Pana Jana Pawła II


  Już dziś połączmy się w modlitwie w 8 rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II. W naszych codziennych modlitwach pamiętajmy o Papieżu, który odszedł do Domu Ojca. W naszych modlitwach dziękujmy Panu z zakończenie procesu beatyfikacji Ojca świętego.

  Po lewej stronie w menu znajdziecie odnośnik do strony poświęconej Papieżowi.
  admin | 2013-04-02 19:35:47 komentarz [0]
  NIEDZIELA PALMOWA
  Niedziela Palmowa (MĘKI PAŃSKIEJ) w Piotrkowie Trybunalskim.
  Po kliknięciu w miniaturkę zdjęcie otworzy się w większym formacie. Zapraszamy.

  Właśnie z Piotrkowa od O. Stanisława otrzymaliśmy zdjęcia z Niedzieli Palmowej. Mimo, że w okolicy jest 6 innych kościołów to Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej podczas Mszy dla dzieci było w pełni wypełnione wiernymi. Zdjęć z Warszawy czy innych placówek Jezuickich nie prezentujemy gdyż ze względu na mała ferkfencję czy brak procesji z udziałem dzieci nie zrobiono lub nie przekazano do prezentacji. Piotrków po raz kolejny zachwycił ilością wiernych - rodziców i dzieci. Bardzo cieszy fakt w którym wierni czują ważnośc i doniosłość tej Niedzieli a rodzice przyprowadzają swoje dzieci na wspólna Liturgię. Bardzo dziękujemy za udział we wspólnej modlitwie, które jest po części dopełnieniem posługi kapłańskiej O. Stanisława, który w tym roku przeprowadza się nad morze. Te chwile na długo zostaną w jego pamięci jak i wiernych z Piotrkowa.
  admin | 2010-03-29 21:34:14 komentarz [0]

  strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20]
  Kalendarz

  Buttony  Darmowy licznik odwiedzin

  Odwiedziny od 27 maja 2004  Wakacje w górach

  Turnus I - 03/04.07.2017 - 23/24.07.2017 roku


  Katolicki Ranking Stron

  Ranking stron katolickich

  Copyright by jedziemytuitam.pl