STRONA GŁÓWNA | ZDJĘCIA | LINKI | KONTAKT    
Menu
» Zdjęcia
» Różne
» Linki
» Do pobrania
» Zapisy - wyjazdy
» Turystyka
» Piotrków Tryb.


» Duszpasterz
» Słownik Liturgiczny
» Części Mszy św.
» Jan Paweł II
» Kontakt
» Archiwum


» strona główna


Prośba o modlitwę
Świętej Pamięci (br) Jerzy Zarzecki
Dnia 28.11.2010 roku w Bydgoszczy odszedł do Pana brat zakonny Jerzy Zarzecki. Od 2001 roku do 21 października 2010 był bratem zakonnym w Towarzystwie Jezusowym. Do września 2009 pracował w Warszawie przy Rakowieckiej a następnie do chwili śmierci przebywał w placówce Ojców Jezuitów w Bydgoszczy i tam też zmarł. Pamiętajmy o bracie Jurku w naszych modlitwach.

Brata Jurka szczególnie mogą pamiętać ministranci służący w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli.

Nie zawsze w życiu człowieka są same dobre chwile... ale my naśladowcy Chrystusa powinniśmy zawsze się wspierać...

Bądźmy w modlitwie
admin | 2010-12-03 22:47:02 komentarz [5]
Ferie 2011 - Piotrków Trybunalski
Wypoczynek Piotrkowian i Warszawiaka
TERMIN 18 STYCZNIA - 27 STYCZNIA 2011 r.W Ferie zimowe kilkoro dzieci wypoczywało w Zwardoniu. Wypoczynek intensywny i bardzo udany. Wkrótce pokażemy zdjęcia z tego wyjazdu na naszej stronie. Zapraszamy.
admin | 2011-02-01 19:21:17 komentarz [2]
Ferie w Rajczy

ZDJĘCIA Z WYJAZDU POJAWIĄ SIĘ NA STRONIE W CIĄGU KILKU DNI • Karta uczestnika obozu


 • FERIE ZAKOŃCZONE

  Cena: Lata mijają ale ceny się nie zmieniają, czyli nie podwyższamy opłaty zostaje kwota 750 zł. za 14 dni w górach w miłym towarzystwie w pięknej okolicy i ze wspaniałymi atrakcjami.

  Warszawa - Marek Powroziewicz 602201618

  Szczecin - p. Krzysztof Konieczny 607961205 i p. Iwona (vel Rózia) Kalinowska 514146602

  Więcej o schronisku pod adresem http://www.schroniska-ptsm.pl/indx/Rajcza.html

  Kiedyś już tam byliśmy zdjęcia w galeriach --> wyjazdy --> ferie 2006. lub klikając w poniższy link.

  Ferie w Rajczy rok 2006


  Zerknijcie jak się bawiliśmy prawie 5 lat temu :)

  Zapisy otwarte  admin | 2011-02-27 16:45:15 komentarz [1]
  Kalendarz 2011


  Już do nabycia jest kalendarz na rok 2011. Osoby zainteresowane proszę o kontakt na email mpowroziewicz@gmail.com, koszt 10 zł (dotyczy wysyłki + koszt Poczty Polskiej). Na zdjęciach znajdują się dzieci - uczestnicy wyjazdów organizowanych przez O. Stanisława Pacholika SJ i piękny krajobraz z róznych stron świata. Kalendarz do nabycia w Warszawie, Szczecinie i Piotrkowie Trybunalskim.

  Kontakt

  Szczecin - p. Krzysztof Konieczny 607961205 i p. Iwona (vel Rózia) Kalinowska 514146602

  Piorków Trybunalski - O. Stanisław tel. 608864332

  Warszawa - Marek Powroziewicz 602201618

  Proszę kliknąć w miniaturkę okładki aby obejrzeć ją w większym rozmiarze.
  admin | 2010-12-22 20:37:12 komentarz [0]
  Prośba o modlitwę
  W piątek 24 września po ciężkiej walce z chorobą zmarł tata ministranta a zarazem obozowicza Mateusza Kura. Uroczystość pożegnania odbędzie się w piątek 1 października na cmentarzu północnym w Warszawie o godzinie 13:30 w kaplicy św. Ignacego. Mszę odprawi O. Stanisław Pacholik. Wszystkich w imieniu rodziny prosimy o modlitwę w intencji Pana Wojtka a także Mateusza i jego mamy.

  Spokój jego duszy
  admin | 2010-09-24 16:54:27 komentarz [0]
  Sonda

  Ponieważ to Wy jesteście "napędem" naszych działań więc chcieli byśmy poznać Wasze zdanie na temat wyjazdu zimowego. Dla sprawdzenia zainteresowania górami wybierz miejsce w które chciałbyś jechać na ferie organizowane przez O. Stanisława:

  Rajcza Nickulina
  Nowe miejsce w Zakopanem

  miszczu | 2011-09-02 20:38:51 komentarz [0]
  PODZIĘKOWANIE


  Podsumowując wakacje w Korzybiu pragnę serdecznie podziekować wszystkim uczestnikom a także kadrze za miło spędzony czas i udane turnusy. Serdecznie zapraszam za rok na jubileusz 25-lecia organizacji obozów pod namiotami w Korzybiu.

  Szczególne słowa uznania i wdzięczności kieruję do "starej" wiary byłych obozowiczów ze Szczecina i Warszawy. To dzięki właśnie tym osobom obóz już od wielu lat rok w rok może funkcjonować. Seredecznie Wam dziękuję za rozstawienie namiotów, przygotowanie stołówki, uruchomienie kuchni i wykonanie innych prac przed turnusem pierwszym. Drugi turnus to kolejne zmagania i rozbijanie obozu chłopców. Dzięki zaangażowaniu osób ze Szczecina i Warszawy także drugi turnus przygotowany był profesjonalnie. Na koniec też nie było łatwo kiedy w deszczu zwijane były namioty, wiązało się to z dodatkowym przyjazdem na koniec sierpnia aby po ustąpieniu opadów dosuszyć namioty i zamknąć działalność obozu. Bez Waszej pracy nie było by to możliwe. Raz jeszcze serdecznie dziękuję i składam szczere Bóg zapłać.

  O. Stanisław Pacholik SJ
  admin | 2010-09-18 02:35:39 komentarz [0]
  O Obozie w Kurierze Słupskim
  Pod koniec turnusu II gościliśmy dzienikarza Kuriera Słupskiego w Korzybiu. Zarówno O. Stanisław jak i obozowicze chętnie udzielali wywiadu. Poniżej znajduje się link i cały skopiowany artykuł. Raz jeszcze dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy ponownie w roku jubileuszowym. Za rok 25- lecie obozów w Korzybiu. Z tego powodu w prawym menu O. Stanisław podał terminy turnusów jak i pobytu byłych już obozowiczów. Terminy lekko się zmieniły a turnusy wydłużyły.

  -------> http://www.kurierslupski.pl/wydarzenia/artykul.php?id=3835 <--------

  Na obóz do księdza

  Czytelnia | 13 sierpień 2010 19:46  Od 24 lat Stanisław Pacholik, jezuita pochodzący z Korzybia, na podwórku rodziców urządza obozy dla katolickiej młodzieży.

  Niewielkie podwórko zastawione jest wojskowymi namiotami. Także dom i całe jego otoczenie zamienia się w obozową stanicę. Na wjeździe na niewielkie podwórka przy drodze prowadzącej do dworca kolejowego w Korzybiu stoi kilka samochodów na tablicach rejestracyjnych z różnych części kraju. W oddali widać wojskowe namioty tak zwane NS. Wkoło krząta się sporo młodych osób. Biegaja, wołają się nawzajem. Widać, że życie obozowe na podwórku Pacholików kwitnie jak każdego dnia wakacji.

  Z pasji księdza

  Stanisław Pacholik na pierwszy rzut okna nie wygląda na księdza. Wita nas lekko szpakowaty mężczyzna w dość długich włosach i gęstą brodą. Jest uśmiechnięty. Ubrany w krótkie spodenki, bawełnianą koszulkę i sandały.

  Ksiądz Stanisław całe swoje dzieciństwo spędził w Korzybiu. Doskonale zna okoliczne lasy i jeziora. Zna także miejscowe opowieści i legendy, które fascynują go do dzisiaj i przekazuje je uczestnikom korzybskich obozów. Jezuita jeszcze jako młody chłopak wakacje spędzał także na obozach i koloniach. Zaraził się wędrówkami. Swoją pasję kontynuował także po wstąpieniu do zakonu. - Początkowo jeździłem jako wychowawca na obozy i kolonie, ale już w zakonie postanowiliśmy zrobić coś dla naszych dzieciaków – wspomina jezuita. - Postanowiliśmy pojechać na obóz. 24 lata temu czasy były ciężkie, ludzie nie mieli pieniędzy. Zastanawialiśmy się, gdzie pojechać. Rzuciłem pomysł, który wydawał się najtańszy. Pojedziemy do moich rodziców na podwórko. I tak się zaczęły obozy w Korzybiu.
  admin | 2010-09-19 01:14:23 więcej | komentarz [0]
  Podsumowanie OBOZU
  Pewien człowiek, który kochał Boga wypłynął tratwą na otwarte morze. Niespodziewanie dopadł go sztorm. Białe bałwany miotały tratwą, jak skorupką od orzecha. Do śmiałka podpłynął statek i załoga zrzuciła tratwę ratunkową, ale człowiek odmówił pomocy. Powiedział, że Bóg go kocha i tylko od Niego oczekuje pomocy. Po jakimś czasie jeszcze dwie łodzie chciały mu udzielić pomocy, ale on za każdym razem odmawiał. Za każdym razem powoływał się na miłość Boga… tratwa zatonęła, a żeglarz znalazł się przed obliczem Stwórcy. Czuł radość, ale i rozczarowanie. Panie, czekałem na Ciebie, ale Ty mi nie pomogłeś –powiedział rozżalony. Pan Bóg odpowiedział : trzykrotnie posyłałem ratowników, ale ty odmawiałeś pomocy … Po tych słowach człowiek zrozumiał, że miłość Boga daje siły do działania, ale ono zależy od tego, jak używamy rozumu i wolnej woli…

  … Działania O. Stanisława mogą być dla nas lekcją umiejętności odczytywania woli Boga. Szef ma wiele sił, ponieważ po raz 24. zorganizował - Obozy Letnie dla Dzieci i Młodzieży w Korzybiu. Rozważania biblijne rozpoczęliśmy od Stworzenie człowieka, poprzez Powołanie Abrama ( Abrahama ), Dwanaście Pokoleń Izraela, aż do Dekalogu. Wielu z nas przystąpiło do Sakramentu Pokuty i Pojednania, aby móc w pełni uczestniczyć w Eucharystii. Liturgię ubogacała gra i śpiew scholi pod kierownictwem Pauliny Ruty ze Szczecina. Kto śpiewa ten dwa razy się modli ( św. Augustyn ), więc i apele wieczorne odbywały się na Chwałę Bożą. Warto również wspomnieć o Apelu Powstańczym w dniu Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego. Pomysłodawcami i wykonawcami byli : p. Irenka ( Wawa ), p. Paweł M. ( Szczecin ) oraz p. Roman ( Wawa )i obozowicze. Gościliśmy również aktorów, którzy zaprezentowali dwa przedstawienia – jedno z nich oparte na wierszach Brzechwy i Tuwima, drugie o tematyce biblijnej. Rozruszane serca i umysły trzeba było poruszyć fizycznie  i tutaj chodzi mi o wspaniałe spacerki na skróty celem dotarcia nad jeziorka – Racze, Łętowskie, Kryształ… ; wypad do Darłowa i Darłówka ( Park Wodny ); nocki pod gwiazdami, podchody, konkursy tematyczne, zabawy integracyjne i interaktywne, dyskoteki do utraty tchu i niezapomniane kabarety w wykonaniu : Michała – Lewiatana, Łukasza C. i Ebiego ( śmiechu było co niemiara ). Oczywiście Wy, kochani obozowicze napędzacie nasze motory do działania. Więc chciałabym w tym miejscu serdecznie podziękować Wam za to :) Ukłon należy złożyć również w stronę ekipy byłych obozowiczów szczecińsko – warszawskich, którzy przygotowali i złożyli obóz oraz p. Dyrektora. Wspaniałym zaangażowaniem odznaczyli się opiekunowie 1. i 2. turnusu : p. Generał, panie – Marysia i Daria, panowie – Marek P., Paweł M., Roman Ż, Paweł K., Janek i Hepi. Dziękujemy również szefowej kuchni – p. Elwirze i Jej rodzinie. Do zobaczenie w przyszłym roku… :)

  Iwona Kalinowska vel p. Rózia
  admin | 2010-08-09 12:21:26 komentarz [2]
  KORZYBIE 2010 - GALERIA TURNUS II
  DODANA ZOSTAŁA PIĄTA A ZARAZEM OSTATNIA GALERIA ZDJĘĆ. KOLEJNE ZDJĘCIA JUZ ZA ..... JEDYNE 10 MIESIĘCY :)

  .
  Zdjęcia z Korzybia są do przeglądu w galeriach lub po kliknięciu w poniższe linki. ZAPRASZAMY!!!

  Korzybie 2010 TURNUS II cz. 1


  Korzybie 2010 TURNUS II cz. 2


  Korzybie 2010 TURNUS II cz. 3


  Korzybie 2010 TURNUS II cz. 4


  Korzybie 2010 TURNUS II cz. 5


  admin | 2010-08-31 23:15:57 komentarz [3]

  strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20]
  Kalendarz

  Buttony  Darmowy licznik odwiedzin

  Odwiedziny od 27 maja 2004  Wakacje w górach

  Turnus I - 03/04.07.2017 - 23/24.07.2017 roku


  Katolicki Ranking Stron

  Ranking stron katolickich

  Copyright by jedziemytuitam.pl