STRONA GŁÓWNA | ZDJĘCIA | LINKI | KONTAKT    
Menu
» Zdjęcia
» Różne
» Linki
» Do pobrania
» Zapisy - wyjazdy
» Turystyka
» Piotrków Tryb.


» Duszpasterz
» Słownik Liturgiczny
» Części Mszy św.
» Jan Paweł II
» Kontakt
» Archiwum


» strona główna


Sonda

Ponieważ to Wy jesteście "napędem" naszych działań więc chcieli byśmy poznać Wasze zdanie na temat wyjazdu zimowego. Dla sprawdzenia zainteresowania górami wybierz miejsce w które chciałbyś jechać na ferie organizowane przez O. Stanisława:

Rajcza Nickulina
Nowe miejsce w Zakopanem

miszczu | 2011-09-02 20:38:51 komentarz [0]
PODZIĘKOWANIE


Podsumowując wakacje w Korzybiu pragnę serdecznie podziekować wszystkim uczestnikom a także kadrze za miło spędzony czas i udane turnusy. Serdecznie zapraszam za rok na jubileusz 25-lecia organizacji obozów pod namiotami w Korzybiu.

Szczególne słowa uznania i wdzięczności kieruję do "starej" wiary byłych obozowiczów ze Szczecina i Warszawy. To dzięki właśnie tym osobom obóz już od wielu lat rok w rok może funkcjonować. Seredecznie Wam dziękuję za rozstawienie namiotów, przygotowanie stołówki, uruchomienie kuchni i wykonanie innych prac przed turnusem pierwszym. Drugi turnus to kolejne zmagania i rozbijanie obozu chłopców. Dzięki zaangażowaniu osób ze Szczecina i Warszawy także drugi turnus przygotowany był profesjonalnie. Na koniec też nie było łatwo kiedy w deszczu zwijane były namioty, wiązało się to z dodatkowym przyjazdem na koniec sierpnia aby po ustąpieniu opadów dosuszyć namioty i zamknąć działalność obozu. Bez Waszej pracy nie było by to możliwe. Raz jeszcze serdecznie dziękuję i składam szczere Bóg zapłać.

O. Stanisław Pacholik SJ
admin | 2010-09-18 02:35:39 komentarz [0]
O Obozie w Kurierze Słupskim
Pod koniec turnusu II gościliśmy dzienikarza Kuriera Słupskiego w Korzybiu. Zarówno O. Stanisław jak i obozowicze chętnie udzielali wywiadu. Poniżej znajduje się link i cały skopiowany artykuł. Raz jeszcze dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy ponownie w roku jubileuszowym. Za rok 25- lecie obozów w Korzybiu. Z tego powodu w prawym menu O. Stanisław podał terminy turnusów jak i pobytu byłych już obozowiczów. Terminy lekko się zmieniły a turnusy wydłużyły.

-------> http://www.kurierslupski.pl/wydarzenia/artykul.php?id=3835 <--------

Na obóz do księdza

Czytelnia | 13 sierpień 2010 19:46Od 24 lat Stanisław Pacholik, jezuita pochodzący z Korzybia, na podwórku rodziców urządza obozy dla katolickiej młodzieży.

Niewielkie podwórko zastawione jest wojskowymi namiotami. Także dom i całe jego otoczenie zamienia się w obozową stanicę. Na wjeździe na niewielkie podwórka przy drodze prowadzącej do dworca kolejowego w Korzybiu stoi kilka samochodów na tablicach rejestracyjnych z różnych części kraju. W oddali widać wojskowe namioty tak zwane NS. Wkoło krząta się sporo młodych osób. Biegaja, wołają się nawzajem. Widać, że życie obozowe na podwórku Pacholików kwitnie jak każdego dnia wakacji.

Z pasji księdza

Stanisław Pacholik na pierwszy rzut okna nie wygląda na księdza. Wita nas lekko szpakowaty mężczyzna w dość długich włosach i gęstą brodą. Jest uśmiechnięty. Ubrany w krótkie spodenki, bawełnianą koszulkę i sandały.

Ksiądz Stanisław całe swoje dzieciństwo spędził w Korzybiu. Doskonale zna okoliczne lasy i jeziora. Zna także miejscowe opowieści i legendy, które fascynują go do dzisiaj i przekazuje je uczestnikom korzybskich obozów. Jezuita jeszcze jako młody chłopak wakacje spędzał także na obozach i koloniach. Zaraził się wędrówkami. Swoją pasję kontynuował także po wstąpieniu do zakonu. - Początkowo jeździłem jako wychowawca na obozy i kolonie, ale już w zakonie postanowiliśmy zrobić coś dla naszych dzieciaków – wspomina jezuita. - Postanowiliśmy pojechać na obóz. 24 lata temu czasy były ciężkie, ludzie nie mieli pieniędzy. Zastanawialiśmy się, gdzie pojechać. Rzuciłem pomysł, który wydawał się najtańszy. Pojedziemy do moich rodziców na podwórko. I tak się zaczęły obozy w Korzybiu.
admin | 2010-09-19 01:14:23 więcej | komentarz [0]
Podsumowanie OBOZU
Pewien człowiek, który kochał Boga wypłynął tratwą na otwarte morze. Niespodziewanie dopadł go sztorm. Białe bałwany miotały tratwą, jak skorupką od orzecha. Do śmiałka podpłynął statek i załoga zrzuciła tratwę ratunkową, ale człowiek odmówił pomocy. Powiedział, że Bóg go kocha i tylko od Niego oczekuje pomocy. Po jakimś czasie jeszcze dwie łodzie chciały mu udzielić pomocy, ale on za każdym razem odmawiał. Za każdym razem powoływał się na miłość Boga… tratwa zatonęła, a żeglarz znalazł się przed obliczem Stwórcy. Czuł radość, ale i rozczarowanie. Panie, czekałem na Ciebie, ale Ty mi nie pomogłeś –powiedział rozżalony. Pan Bóg odpowiedział : trzykrotnie posyłałem ratowników, ale ty odmawiałeś pomocy … Po tych słowach człowiek zrozumiał, że miłość Boga daje siły do działania, ale ono zależy od tego, jak używamy rozumu i wolnej woli…

… Działania O. Stanisława mogą być dla nas lekcją umiejętności odczytywania woli Boga. Szef ma wiele sił, ponieważ po raz 24. zorganizował - Obozy Letnie dla Dzieci i Młodzieży w Korzybiu. Rozważania biblijne rozpoczęliśmy od Stworzenie człowieka, poprzez Powołanie Abrama ( Abrahama ), Dwanaście Pokoleń Izraela, aż do Dekalogu. Wielu z nas przystąpiło do Sakramentu Pokuty i Pojednania, aby móc w pełni uczestniczyć w Eucharystii. Liturgię ubogacała gra i śpiew scholi pod kierownictwem Pauliny Ruty ze Szczecina. Kto śpiewa ten dwa razy się modli ( św. Augustyn ), więc i apele wieczorne odbywały się na Chwałę Bożą. Warto również wspomnieć o Apelu Powstańczym w dniu Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego. Pomysłodawcami i wykonawcami byli : p. Irenka ( Wawa ), p. Paweł M. ( Szczecin ) oraz p. Roman ( Wawa )i obozowicze. Gościliśmy również aktorów, którzy zaprezentowali dwa przedstawienia – jedno z nich oparte na wierszach Brzechwy i Tuwima, drugie o tematyce biblijnej. Rozruszane serca i umysły trzeba było poruszyć fizycznie  i tutaj chodzi mi o wspaniałe spacerki na skróty celem dotarcia nad jeziorka – Racze, Łętowskie, Kryształ… ; wypad do Darłowa i Darłówka ( Park Wodny ); nocki pod gwiazdami, podchody, konkursy tematyczne, zabawy integracyjne i interaktywne, dyskoteki do utraty tchu i niezapomniane kabarety w wykonaniu : Michała – Lewiatana, Łukasza C. i Ebiego ( śmiechu było co niemiara ). Oczywiście Wy, kochani obozowicze napędzacie nasze motory do działania. Więc chciałabym w tym miejscu serdecznie podziękować Wam za to :) Ukłon należy złożyć również w stronę ekipy byłych obozowiczów szczecińsko – warszawskich, którzy przygotowali i złożyli obóz oraz p. Dyrektora. Wspaniałym zaangażowaniem odznaczyli się opiekunowie 1. i 2. turnusu : p. Generał, panie – Marysia i Daria, panowie – Marek P., Paweł M., Roman Ż, Paweł K., Janek i Hepi. Dziękujemy również szefowej kuchni – p. Elwirze i Jej rodzinie. Do zobaczenie w przyszłym roku… :)

Iwona Kalinowska vel p. Rózia
admin | 2010-08-09 12:21:26 komentarz [2]
KORZYBIE 2010 - GALERIA TURNUS II
DODANA ZOSTAŁA PIĄTA A ZARAZEM OSTATNIA GALERIA ZDJĘĆ. KOLEJNE ZDJĘCIA JUZ ZA ..... JEDYNE 10 MIESIĘCY :)

.
Zdjęcia z Korzybia są do przeglądu w galeriach lub po kliknięciu w poniższe linki. ZAPRASZAMY!!!

Korzybie 2010 TURNUS II cz. 1


Korzybie 2010 TURNUS II cz. 2


Korzybie 2010 TURNUS II cz. 3


Korzybie 2010 TURNUS II cz. 4


Korzybie 2010 TURNUS II cz. 5


admin | 2010-08-31 23:15:57 komentarz [3]
KORZYBIE 2010 - GALERIA TURNUS 1
TURNUS PIERWSZY JUŻ SĘ ZAKOŃCZYŁ. ZGODNIE Z OBIETNICĄ DODANE ZOSTAŁY DWIE KOLEJNE GALERIE ZDJĘĆ. JUŻ JUTRO ROZPOCZYNAMY TURNUS II ZDJĘCIA BĘDĄ SUKCESYWNIE DODAWANE. ZAPRASZAMY


Zdjęcia z Korzybia są do przeglądu w galeriach lub po kliknięciu w poniższe linki. ZAPRASZAMY!!!

Korzybie 2010 TURNUS I cz. 1


Korzybie 2009 TURNUS I cz. 2


Korzybie 2009 TURNUS I cz. 3


Korzybie 2009 TURNUS I cz. 4
admin | 2010-07-14 12:23:24 komentarz [1]
Dawne czasy obozów w Korzybiu - 1998 r
FILMIKI Z OBOZU Z ROKU 1998


Materiał Telewizji Polskiej nagrany w 1998 roku w czasie wakacji w Korzybiu.Filmy trwają około 5 minut i są zamieszczone w serwisie YouTube. Materiał został podzielony na części, oglądając je po kolei zobaczycie całość.ZAPRASZAMY.
admin | 2011-05-30 22:57:01 komentarz [1]
Wycieczka LSO z Piotrkowa Trybunalskiego do Warszawy 31 maj 2010
W poniedziałek 31 maja wraz z grupa LSO z Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej udaliśmy się na chwile relaksu w Warszawie. Niestety ale ze względu na korki 140 kilometrową drogę pokonaliśmy dopiero w 4 godziny :( Jak wkońcu nam się udało dotarliśmy do Parku Wodnego Warszawianka. Dwie godziny dały nam w kość. Szczególnie gimnazjaliści mieli zapał do wygłupów w wodzie i na zjeżdżalniach. Z pewnością basen zaliczamy do udanych wypadów. Kolejnym etapem było Stare Miasto i zwiedzanie zabytków. Czas zleciał szybko a dzień był pełen wrażeń i atrakcji, których w krótkim sprawozdaniu nie da się zmieścić. Zapraszamy do galerii zamieszczonej poniżej, wystarczy kliknąć w link.=>WYCIECZKA DO WARSZAWY 31 MAJ 2010 <=
admin | 2010-06-02 20:19:24 komentarz [0]
DZIEŃ DZIECKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR. 69
Zapraszamy do galerii z OKAZJI DNIA DZIECKA w szkole podstawowej nr 69

KLIKNIJ

admin | 2010-06-01 19:31:01 komentarz [0]
ROCZNICA KOMUNI ŚWIĘTEJ
Rocznica I Komuni Świętej dzieci ze szkół społecznych - przewodniczył O. Stanisław Pacholik


Kliknij w poniższy link aby pobrać wszystkie zdjęcia na komputer w dużym formacie. Plik zajmuje około 230 MB. Aby go otworzyć należy posiadać darmowy program WinRar.

 • Rocznica Komuni Świętej 8.05.2010 g.10:00 w Sanktuarium św. A. Boboli
 • --> ROCZNICA I KOMUNI ŚWIĘTEJ - GALERIA <--
  admin | 2010-05-12 17:20:30 komentarz [2]

  strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20]
  Kalendarz

  Buttony  Darmowy licznik odwiedzin

  Odwiedziny od 27 maja 2004  Wakacje w górach

  Turnus I - 03/04.07.2017 - 23/24.07.2017 roku


  Katolicki Ranking Stron

  Ranking stron katolickich

  Copyright by jedziemytuitam.pl