STRONA GŁÓWNA | ZDJĘCIA | LINKI | KONTAKT    
Menu
» Zdjęcia
» Różne
» Linki
» Do pobrania
» Zapisy - wyjazdy
» Turystyka
» Piotrków Tryb.


» Duszpasterz
» Słownik Liturgiczny
» Części Mszy św.
» Jan Paweł II
» Kontakt
» Archiwum


» strona główna


Duszpasterz

O. Stanisław jest katechetą w szkole podstawowej 69, w przedszkolu, duszpasterzem dzieci w parafii, kapeleanem w szkole Przymierza Rodzin i w szkole społecznej na Ursynowie, przygotowuje dzieci do sakramentu Komunni Świętej. Jest autorem wielu scenek teatralnych przedstawiających życie świętych a także jasełek. Dzięki wielkiej charyzmie do pracy z dziećmi na brak aktorów nie można narzekać. Cieszymy się że człowiek o tak wielkim sercu może prowadzić tak piękną działalność dla dobra innych.

Powołanie do kapłaństwa i życia zakonnego
O. Stanisław Pacholik SJ


Nie wyście Mnie wybrali, ale ja was wybrałem i przeznaczyłem was po to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał - aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. (J15,16)

Nasz duszpasterz zainteresowany postacią Ignacego z Loyoli i duchowością ignacjańską Ojciec Stanisław Pacholik w wieku 20 lat wstąpił do Towarzystwa Jezusowego. Swoją formację rozpoczął w Kaliszu trwającym przez dwa lata nowicjatem (otrzymał suknię zakonną). Podczas tego wyjątkowego okresu przepełnionego modlitwą, medytacją i rozeznawaniem często zadawał pytanie: "Kim jestem dla Ciebie Boże?" Przemyślenia zebrane w książce Ignacego Loyoli pod tytulem "Cwiczenia duchowne" na pewno były jednym z drogowskazów Bożych. Po zakończeniu tego okresu O. Stanisław złożył śluby wieczyste ubóstwa, czystości i posłuszeństwa, a następnie rozpoczął studia w Krakowie oraz Warszawie. Zgłębiał tajniki filozofii i teologii idąc za Chrystusem. Rozeznawał swoją drogę, drogę powołania. Ujrzał światło Boże oddając się pracy z dziećmi i młodzieżą.

29.06.1992r. przyjął święcenia kapłańskie. Jego pierwszą placówką stała się Warszawa w której przez trzy lata po święceniach towarzyszył ministrantom i scholi. Następnie zaistniał w Szczecinie (1995 - 2000 ), gdzie znowu uwidocznił się Jego Boży dar do współpracy z ludźmi. Podczas odprawianych przez O. Stanisława Mszy św. i przedstawień (scenek) ewangelicznych w kościele brakowało miejsc. Ludzie z całego miasta przyjeżdżali na te szczególne Msze św. Zawsze otwarty na wolę Bożą spędził rok na probacji w Jastrzębiej Górze. Stamtąd T.J. przeniosło Go do Piotrkowa Trybunalskiego. Jego praca duszpasterska nie ustawała.

Na powrót trafił do Warszawy. Współpraca zatacza szerokie kręgi. Dowodem jest Korzybie (rodzinne strony Ojca) które obchodziło w tym roku 23-lecie istnienia. Jest ono miejscem spotkań, modlitwy, zabawy i integracji dzieci oraz młodzieży z wielu miast Polski. Nasza parafia p.w.św. A.Boboli w Warszawie może być zadowolona z pracy i działalności Członka Towarzystwa Jezusowego - O. Stanisława Pacholika. Wiemy, że Jego drogowskazem jest sam Pan Bóg, a modlitwą słowa św. I.Loyoli: " Zabierz, Panie, i przyjmij całą wolność moją, pamięć moją i rozum, i wolę mą całą, cokolwiek mam i posiadam. Ty mi to wszystko dałeś - Tobie to, Panie, oddaję. Twoje jest wszystko. Rozporządzaj tym w pełni wedle swojej woli. Daj mi jedynie miłość Twą i łaskę, albowiem to mi wystarcza."

marek | 2008-10-25 00:41:30

Copyright by jedziemytuitam.pl