STRONA GŁÓWNA | ZDJĘCIA | LINKI | KONTAKT    
Menu
» Zdjęcia
» Różne
» Linki
» Do pobrania
» Zapisy - wyjazdy
» Turystyka
» Piotrków Tryb.


» Duszpasterz
» Słownik Liturgiczny
» Części Mszy św.
» Jan Paweł II
» Kontakt
» Archiwum


» strona główna


Korzybie 2006

W tym roku jak już tradycja nakazuje spotkaliśmy się w Korzybiu na obozie letnim. Chciałabym przekazać kilka moich refleksji na temat II turnusu. Od strony religijnej temat przewodni apeli brzmiał: Od ziarenka do bochenka. Prawie każdego dnia rano i wieczorem rozważaliśmy fragmenty Pisma świętego, które mam nadzieję przybliżyły nam przesłanie tematu. Ufam, że chociaż niektóre z waszych serc otworzyły się na działanie Boże. Myślę, że wiele ziaren Słowa Bożego padło na żyzną glebę,. Te, które były przysłonięte chwastami, wyplewiliście. Nawet te, które znalazły miejsce wśród skał, wróciły do Pana. Na pewno żadne ziarno nie obumarło, tylko wydało plon. Plon przerodził się w chleb, który daje nam siłę do życia. Brak chleba oznacza brak wszystkiego. Jest on dawany po to, by się nim dzielić. Każdy posiłek zakłada pewne zebranie się razem, pewną wspólnotę. Spożywać z kimś przez dłuższy czas chleb, to znaczy być jego przyjacielem.. Tak, więc człowiek musi prosić pokornie Boga o chleb i oczekiwać z całą ufnością. Pod tym względem znamienne jest rozmnożenie chleba. Ewangeliści nawiązują do chleba, którym Bóg nakarmił swój lud na pustyni. Jezus zachęca uczniów, aby się modlili o chleb powszedni ( Mt 6, 11) jak dzieci, które z ufnością oczekują wszystkiego od swego Ojca, który jest w niebie. Posiłki Jezusa z Jego uczniami, były wstępem do uczty eucharystycznej. Chlebem dawanym przez Chrystusa uczniom, było Jego Ciało, prawdziwy dar Boży ( Łk 22, 19). Prorocy mówią o chlebie, który oznacza żywe Słowo Boże. Chleb jest również Słowem Bożym, którym żyje się, na co dzień. Jezus przedstawia się najpierw jako Słowo, w które trzeba wierzyć. Słowo wcielone oddaje się ofierze krzyża. Należy połączyć się z Nim poprzez wiarę Wspaniałym uwieńczeniem jest uczta eucharystyczna. Wtedy to zgłodniali i spragnieni, spożywamy. Eucharystia umożliwia chrześcijaninowi fizyczne kontaktowanie się z Chrystusem. Chleb i Wino otwierają drogę do wieczności. Tyle przypomnienia od strony religijnej.

Pan zawsze stawia na naszej drodze nowe wyzwania. Dla mnie było nim być komendantem na górnym obozie. Decyzja nie była łatwa, ale spróbowałam. Do Boga i do Was zostaje ocena mojej pracy. Mogę tylko powiedzieć, że starałam się sprostać wymaganiom. Ja oceniam Was bardzo wysoko. Młodszych chłopców jak i młodzież. Nigdy nie odmówiliście mi współpracy. Trzeba było mieć na Was oko, ale nie mogę powiedzieć, aby ktoś mnie zawiódł. Były chwile łatwiejsze i trudniejsze, ale myślę, ze daliśmy radę. Dziękuję O. Stanisławowi, że powierzył mi to zadanie. Dzielnie wspomagali mnie również Maciek, Ziółek i Marek. P. Nie mogę chwalić tylko chłopaków. Dziewczyny również stawały na wysokości zadania. Nietaktem byłoby pominąć kadrę dolnego obozu. Dziękuję p. Eli, Pameli, Babci Irence, Babci Kasi, p.Napoleonowi, Benemu oraz paniom z kuchni, które smacznie nas żywiły no i p. Jasiowi, który nigdy nie odmówił pomocy. Wzruszającym było 20 - lecie Korzybia. Przyjechali wychowankowie O. Stanisława. Jest to chyba dla nas wspaniały dowód na Jego owocną działalność duszpasterską.

Mile wspominam wspólne apele, wyprawy, nocki przetrwania, konkursy i Waszą w nich twórczość oraz wiele chwil, które spędziliśmy razem. Jesteście kochani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ziarno pszenicy musi obumrzeć.

Jeśli ziarno pszeniczne schowa się, nie zasieją go,

jeśli spróbuje uratować życie

przed ciemnościami gleby:

nigdy nie zakiełkuje,

nie utworzy nowych ziaren.

Nie będzie zżęte,

zemlone na mąkę

z której upieką chleb;

Nie nasyci nigdy głodnych,

nie obdarzy nigdy radością,

Nie podtrzyma życia.

Iwona Kalinowska - wychowawca

Szczecin

| 2007-11-27 21:52:15

Copyright by jedziemytuitam.pl